Najlepsi rycerze starli się na warszawskich Bielanach

W sobotę na hali CRS Bielany odbyła się kolejna edycja Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Niezwykle widowiskowe rozgrywki oglądał nadkoplet publiczności. 

Polska Liga Walk Rycerskich to cykl turniejów, które wyłaniają najlepszą drużynę w kraju. Jedocześnie zawodnicy pokazują się selekcjonerowi, który wybiera kadrę reprezentującą nasz kraj na mistrzostwach federacji dwóch federacji:  IMCF i HMB. W sobotę rozgrywki trafiły do Warszawy. Liga jest rozgrywana w formacie walki 5 vs 5. Naprzeciwko siebie wychodzą dwie pięcioosobowe grupy i walczy się na zasadzie „last man standing” – dowolną techniką można obalić przeciwnika. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy, techniki zapaśnicze i inne „nierycerskie” chwyty. Walki są bardzo efektowne, ale też i względnie bezpieczne. Najczęstsze urazy to stłuczenia i zwichnięcia. Interwencje medyczne w Warszawie dotyczyły głównie tego problemu. W szrankach było bowiem naprawdę gorąco!

Liga bez faworyta

Już od pierwszych walk widać było, że na hali nie ma zdecydowanego faworyta. Poziom ligi się wyrównał i każda ekipa chciała awansować do grupy medalowej. Bez straty starcia awans udał się jedynie warszawskiej drużynie Dies Irae, która jednak przegrała starcie z łodzkim teamem KS Rycerz w półfinale. Ostatecznie obrońcy tutułu mistrzowskiego uplasowali się na 3. miejscu wyprzedzając pomorską Fabrykę Świń. Zwycięstwo w lidze przypadło KS Rycerzowi, który w finałowej walce poradził sobie z Sierotkami.

- Zawody były bardzo wymagające. Dużo starć z mocnymi przeciwnikami i mikrourazy spowodowały, że do końcowych walk wychodziliśmy już mocno przetrzebieni, nie udało się wskoczyć na podium - mówi Sylwester Koper z Fabryki Świń - walki stały na wysokim poziomie i z pewnością były dobrą okazją do ćwiczenia wariantów walk z trudnym rywalem  - dodaje. 

Trwające blisko 5 godzin walki przyciągnęły do hali przy ulicy Lindego 20 tłumy warszawiaków. Nie było ani momentu by na trybunach znajdowało się wolne krzesełko - organizatorzy dołożyli też miejsca siedzące na parkiecie hali. Widzowie często byli po raz pierwszy na zawodach sportowych walk rycerskich. Nie przeszadzało to jednak w spontanicznym dopingu dla niektórych drużyn, w tym szczególnie uwielbianego przez publikę TPH Pracha z Czech. 

- Mieszkamy całkiem niedaleko i o zawodach dowiedziałem się z aplikacji na telefon. Zobaczyłem w google filmiki z walk i zwołałem przyjaciół by wpadli to zobaczyć. Nie zawiedliśmy się - naprawdę ostre walki - opowiadał nam pod halą jeden z kibiców. 

Kierunek Szczecin

Po zwycięstwie na turnieju w Warszawie w lidze prowadzi KS Rycerz, tuż za nim są aktualni obrońcy tutułu z Dies Irae. Podium zamyka pomorska Fabryka Świń. Następne zawody ligowe już za dwa tygodnie - 11 lutego ligę będzie gościć Młodzieżowe Centrum Sportu i Rekreacji w Szczecinie. 

Tabela Polskiej Ligi Walk Rycerskich 2016/2017

23 pkt - KSR 1
22 pkt - Dies Irae 1
18 pkt - Fabryka Świń
17 pkt - Sierotki
13 pkt - Silesia
12 pkt - Orzesze
12 pkt - WiM
8 pkt - Zapadnia Baszta
7 pkt - Excalibur
7 pkt - KSR 2
7 pkt - TPH Praha
1 pkt - Dies Irae 2

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. Orzesze

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. Warmia i Mazury 2 starcie

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. Warmia i Mazury

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. Orzesze

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. Orzesze

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. Dies Irae

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. Dies Irae

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. KS Rycerz II

Polska Liga Walk Rycerskich Warszawa 2017 Fabryka Świń vs. KS Rycerz II

 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: