Łucznicy z Oliwy z świetnymi wynikami w Bydgoszczy

Od lewej Łukasz Baran, Joanna Sadowska i Katarzyna Kimel. fot. archiwalna

W niedzielę odbył się Zimowy Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Bydgoszczy. Na podium stanęło aż trzech łuczników z Oliwskiej Drużyny Najemnej InogiciW kategorii mężczyzn 2. miejsce zajął kapitan drużyny z gdańska, Łukasz Baran. Wśród kobiet było jeszcze lepiej - 1. miejsce zajęła Joanna Sadowska wzięło udział kilku naprawdę doświadczonych łuczników oraz wielu adeptów tej sztuki. Mimo zimnej pogody było naprawdę dużo konkurencji i cieszę się, że udało nam się pokazać umięjętności - opowiada Joanna Sadowska. 

Dla obserwujących scenę łuczniczą wyniki nie są zaskoczeniem - drużyna z Oliwy od 1999 roku prowadzi treningi łucznictwa tradycyjnego. Od lat Inogici cieszą się też opinią jednej z najlepszych szkół tej aktywności w Polsce. Już w marcu drużyna będzie obchodzić swoje 18-lecie, tymczasem już teraz łucznicy z Oliwy zapraszają do wstępowania w swoje szeregi

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: