Muzeum II Wojny Światowej rusza 23 Marca

To już pewne. W piątek, na rozdaniu nagród Splendor Gedanensis, oficjalnie ogłoszono że 23 marca o godzinie 10.00, zwiedzającym zostanie udostępniona wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej.

Wystawa główna powstała w dużej części dzięki ofiarności tysięcy darczyńców, przekazujących muzeum często najcenniejsze rodzinne pamiątki. Zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią, na najniższym poziomie Muzeum. Znajduje się na niej ponad 2 tys. eksponatów, ok. 250 stanowisk multimedialnych pokazujących archiwalne filmy, zdjęcia, dokumenty, notacje ze świadkami wojny oraz interaktywne prezentacje służące poszerzeniu wiadomości zawartych na wystawie. 

Za stworzenie wystawy dyrektor placówki, Paweł Machcewicz otrzymał nagrodę Splendor Gedanensis. Czekamy zatem cierpliwie na oficjalne otwarcie największej inwestycji kulturalnej w dziejach Gdańska. 

(Red.) Fot. Muzeum II Wojny Światowej

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: