Wesprzyj wyjazd Rycerskiej Kadry Polski na Mistrzostwa Świata!

Rycerska Kadra Polski w maju bierze udział w mistrzostwach świata dwóch federacji: IMCF i HMB. Sportowi rycerze zbierają środki na wyjazd kadry na zawody.

Od 2009 rozgrywane są mistrzostwa świata w rycerskim sporcie. Polacy rokrocznie znajdują się w światowej czołówce. Początkowo na świecie była jedna federacja walki – obecnie są dwie: HMB i IMCF – na ostatnich mistrzostwach tej drugiej federacji, które odbyły się w Malborku Reprezentacja Polski sięgnęła po 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na świecie ustępujemy jednak Ukrainie i Rosji, które nie wzięły udziału w malborskich mistrzostwach. Za to Polacy stoczyli znakomitą serię walk z…USA, czyli krajem niespecjalnie kojarzonym z średniowiecznymi tradycjami.

Rycerska Kadra Polski - IMCF World Championship 2016

Rycerski sport bowiem jest popularny na całym świecie. Zawodnicy z Japonii, Australii czy Argentyny nikogo już nie dziwią. Co roku selekcjoner kadry wybiera on 50 najlepszych zawodników po rozgrywkach Polskiej Ligi Walk Rycerskich, czyli cyklu imprez gdzie ścierają się kluby rycerskie z całego kraju. 

Problemem często jednak są pieniądze – ze względu na historyczną oprawę sportu zawodnicy nie są „obrandowani” logami sponsorskimi. Dlatego już, po raz kolejny, zbierają środki na wyjazd na dwa na serwisie polakportari.pl. Link do zbiórki dostępny jest TUTAJ 

– Tym razem mamy aż 7 tysięcy kilometrów co wiąże się z dużymi nakładami, żeby opłacić za paliwo dla przejeżdżających 40 do 50 zawodników. Dlatego też prosimy o wsparcie i dla każdego znajdzie się nagroda – dla nas będą to medale, a dla wpłacających będą to nagrody, gadżety kadry – opowiada Damian Lakomski, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, wielokrotny reprezentant Polski na mistrzostwach świata obydwu federacji, zarówno w dyscyplinach bojowych 5 vs 5, 16 vs 16, 21 vs 21.

Rycerska Kadra Polski | Polish Medieval Combat Team

 

foto. P. Sumara

oprac. pc

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: