Pora Na Konserwatora - Nowy cykl spotkań w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na cykl spotkań z konserwatorami muzealnymi, będzie można poznać tajniki i trud pracy w tym zawodzie, a także liczne ciekawostki związane rewaloryzacją zabytków.

Spotkania pt. "Pora na Konserwatora". odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w przedostatni lub ostatni piątek miesiąca. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu, realizowanemu właśnie zadaniu. W trakcie rozmów z pracownikami MHMG będzie można zapoznać się technologiami stosowanymi we współczesnym muzeum, zaskakującymi rozwiązaniami, posłuchać o codziennych wyzwaniach i dramatycznych wyborach, które na codzień musi podejmować konserwator. 

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie konserwacji posadzki w pomieszczeniu zwanym Wielkim Krzysztofem, które znajduje się w Ratuszu Głównego Miasta. Do końca XIX wieku ulokowano tu tajne archiwum Rady Miasta, w którym przechowywano najpilniej strzeżone dokumenty. Na sklepieniu i ścianach zachowały się malowidła z końca XVI wieku. Dziś stanowi również nie lada wyzwanie dla pracowników konserwacji.

 

Pora Na Konserwatora - Wielki Krzysztof

20 marca 2015 r., godz. 12:00

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Długa 46/47, 80-831 Gdańsk

Wejście bezpłatne

Tagi: