Goci, rycerze i żołnierze za złotówkę na Noc Muzeów w Pruszczu

Już w sobotę w Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Zapraszamy do Faktorii Handlowej 20 maja 2017 roku w godzinach 17.00 do 23.00 na podróż w czasie od I w.n.e. do współczesności. Wystąpią grupy rekonstrukyjne z Pomorza prezentujące różne epoki historyczne. 

- Zaprezentujemy pokaz walki i uzbrojenia z okresu przełomu XIV i XV wieku, czyli okresu bitwy pod Grunwaldem. Nasze pojedynki będą nieudawane, więc można będzie zobaczyć jaki zakres ruchów i ciosów mieli spieszeni rycerze, mówi Sylwester Koper z projektu wynajmijrycerza, należący także do grupy historycznej ODN Inogici.

Oprócz rycerzy wystąpią też: żołnierze z okresu kampanii wrześniowej z SRH „Fort” oraz 2 Westpreußische Invalidenkompanie - Rozkazem z 20 Lutego 1809 roku, liczne regimentowe kompanie inwalidów zostały przekształcone w 25 prowincjalnych (Provinzial-Invaliden-Kompagnien) kompanii inwalidów.

Zobaczymy także wyjątkową parę Gotów – z I wieku naszej ery - będzie to legendarny Król Berig z „Gocicą”

To nie wszystko na zwiedzających czeka też strzelanie z łuku, gawędy przy ognisku, pieczenie kiełbasek (prosimy o zabranie własnego prowiantu).

WSTĘP: 1 zł 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: