Świetne występy Polski w 10 vs 10

Rycerska Kadra Polski w świetnym stylu zaczęła turniej 10 vs 10 na Mistrzostwach Świata federacji IMCF w Danii. Nasi zawodnicy przegrali tylko z Ukraińcami i pewnie awansowali z grupy.

Pierwsze starcie zdecydowanie nie ułożyło się dla naszych reprezentantów. Mocni Ukraińcy tego dnia nie byli do pokonania. Są największym faworytem do złota. Mimo tego w pierwszym starciu nasi zawodnicy próbowali rzucić wyzwanie mocnej drużynie. Druga odsłona walki przebiegła już pod dyktando naszych wschodnich sąsiadów. 

Polacy jednak nie załamali się i w starciach z Austrią gładko wygrali 2-0. Zawdzięczali to mądrej taktyce i nie ryzykując kontuzji odnieśli cenne zwycięstwo. Następnie walki z mocnymi Amerykanami. Szalejący w środku pola selekcjoner Krzysztof Szatecki sprawił, że nie trzeba było rozgrywać trzeciego starcia i nasi zawodnicy wygrali 2-0. Na zakończenie Anglia - czyli obrońcy tutułu. Pierwsze starcie: dużo walki pod szrankami i pracy halabard. Swoją siekierą przy lewej szrance "kosił" Krzysztof Szatecki. Na drugiej flance wpuszczano anglików pod halabardę Mateusza Szczepanika. Na drugie starcie selekcjoner zdjął kluczowych zawodników co skończyło się długą i wyczerpującą walką wygraną przez wyspiarzy. Anglicy jednak byli wymęczeni dwoma starciami, my tymczasem wpuściliśmy z powrotem najlepszych fighterów. Starcie wygrali Polacy, którzy będą walczyć w półfinale w niedzielę. Dzięki temu, że walczyli z Ukrainą już w grupie trafią na tą, najmocniejszą drużynę dopiero w ewentualnym finale.

Link do streamu z mistrzostw:

IMCF 2017 World championship LIVE from Spottrup, Denmark

oprac. pc

zobacz też: Pierwsze złoto dla Polski na mistrzostwach IMCF 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: