Fortyfikacje pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym. Zarządzanie i ochrona dziedzictwa obronnego

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz MHMG zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pt. Fortyfikacje pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym. Zarządzanie i ochrona dziedzictwa obronnego, która odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2017 r. w Gdańsku, w Dworze Artusa oraz Twierdzy Wisłoujście. 

Ochrona i zarządzanie zabytkowymi założeniami fortyfikacyjnymi stanowi dla administratorów tych obiektów wielkie wyzwanie. Konieczność umiejętnego połączenia wymogów codziennego funkcjonowania zabytków, z metodyką badań konserwatorskich i potrzebą ich adaptacji do wymogów współczesnego odbiorcy, stwarza pole do szerokiej dyskusji i współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Głównym celem spotkania jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie metod sprawnego zarządzania, udostępniania i ochrony tej części dziedzictwa kulturowego. 

Zaplanowane wystąpienia wygłoszą m.in. specjaliści i zarządcy zabytkowych zespołów obronnych z Ukrainy, Słowacji, Białorusi oraz Polski. 

22 czerwca - Dwór Artusa w Gdańsku, wystąpienia, godz. 9:30-18:00 
23 czerwca - Twierdza Wisłoujście w Gdańsku, wystąpienia, godz. 11:00-14:00 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: