Miasto jak z pocztówki, czyli helski spacer dla rodzin

Czerwcowy Program dla Rodzin odbędzie się w Helu – mieście, jak z pocztówki.

Hel jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc na mapie kraju: niektórzy twierdzą, że znajduje się na końcu Polski, inni, że na Helu Polska się zaczyna. Podczas Programu dla Rodzin sprawdzimy, kto ma rację. Naszą wędrówkę rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Rybołówstwa: w gotyckim kościele poewangelickim poznamy dzieje helskich rybaków, specyfikę ich ciężkiej pracy oraz narzędzia, którymi lata temu posługiwali się mieszkańcy nadmorskich miejscowości. Dowiemy się, jak ważna jest ochrona morskiego środowiska i dziedzictwa, poznamy ciekawostki dotyczące fauny i flory Bałtyku, a z wieży kościoła obejrzymy panoramę Helu. Zwiedzając samo miasteczko poszukamy zachowanych checzy o przepięknej architekturze i dekoracji. Checz to domek rybacki pochodzący z przełomu XVIII i XIX wieku o budowie ryglowej – podczas helskiego Programu dla Rodzin spróbujemy policzyć ile checzy jest w Helu.

Wspinaczka na latarnię morską, z której roztacza się niezwykły widok, będzie sprawdzianem formy naszych gości. Spacer zakończymy przy oddziale NMM, Muzeum Rybołówstwa. Zapraszamy serdecznie!


PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:

Program dla Rodzin – 25.06.2017
Zbiórka przy wejściu do Muzeum Rybołówstwa w Helu, (Bulwar Nadmorski 2) punktualnie o godzinie 11.00. Zakup biletów w kasie Muzeum Rybołówstwa (20 zł – bilet rodzinny do 5 osób).
trasa: Muzeum Rybołówstwa w Helu – stary Hel - Latarnia Morska – Muzeum Rybołówstwa

 

Miasto jak z pocztówki, czyli helski spacer dla rodzin

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: