Rycerze wejdą do oktagonu na... plaży

Szóstego sierpnia na plaży w Krynicy Morskiej publika sportów walki po raz kolejny zobaczy sportowe walki rycerskie. Odbędzie się to podczas gali ALMMA

5-6 sierpnia 2017 na Białej Plaży przy wejściu nr 24 stanie oktagon. Przez dwa dni w klatce zobaczymy obiecujących zawodników nie tylko z Polski. W sobotę na macie staną na przeciw siebie zawodnicy MMA, niedziela to dzień BJJ. To właśnie drugiego dnia zobaczymy jak walczą rycerze sportowi. 

– W Krynicy zaprezentujemy walkę niepunktowaną, co nie oznacza, że nie będzie ona na serio. Repertuar technik jest bardzo szeroki i mamy nadzieję, że sport w historycznej oprawie spodoba się publice oraz organizatorom – mówi Damian Walter z projektu wynajmijrycerza.

Michał Gzowski vs Piotr Celej MMA Medieval - House of Gladiators Event 24 VI 2017 Katowice

 

Profesjonalne walki rycerskie - nowy hit na galach sportów walki!

Sama formuła walk jest nieco inna, niż spotykamy na turniejach rycerskich. Zawodnicy są wybierani przez organizatora. Są dzielenie na kategorie wagowe. Walka trwa określoną liczbę rund, po półtora minuty każda. Również przerwy między rundami są półtoraminutowe.

Bronią jest  miecz lub tasak jednoręczny i tarcza. Walki są na zasadach "full-contact", czyli zawodnicy biją się bez rozchodzenia po trafieniu. Regulamin dopuszcza bardzo wiele "brutalnych" zachowań, takich jak uderzenia rantem tarczy, rzuty zapaśnicze czy kopniaki.

Nie wszystkie one są punktowane, jednak pomagają wywalczyć sobie otwarcie w gardzie przeciwnika. Punkty są zliczane przez sędziów i zapisywane po każdej rundzie. Na końcu ostatniej są sumowane i wyłania się zwycięzcę. Uzbrojenie jest datowane dość szeroko od XIII aż do XVII wieku. Musi być spójne historycznie i bezpieczne. Jednym obowiązkowym niehistorycznym ochraniaczem jest suspensor.

Gale sportowych walk rycerskich stają się coraz popularniejsze na świecie. Szczególnie rozwinięte są u naszych wschodnich sąsiadów - walki na galach M1 w Rosji są zazwyczaj organizowane na profesjonalnych ringach. Ich potencjał dostrzegł nawet Mike Tyson, umieszczając filmik z nokautu na swoim oficjalnym Facebooku.

The hardest KO at M-1 Medieval!

Partnerem zawodników na gali w Krynicy Morskiej jest firma PSM Logistic

 

The hardest KO at M-1 MedievalChcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

 

 

 

 

Tagi: