Klasyki za dychę ruszają z Faktorii

Rajd Za dychę Faktoria Pruszcz polnocna.tv

W najbliższą sobotę z Faktorii w Pruszczu Gdańskim ruszy trzecia edycja kultowego „Rajdu za Dychę”,organizowanego przez Automobilklub Morski. Na starcie pojawią się aż 44 załogi.

Tegoroczny „Rajd za dychę” to trzecia edycja niskobudżetowego rajdu dla pojazdów zabytkowych i klasycznych, który świetnie wpisał się w pomorski kalendarz imprez motoryzacyjnych. To także trzecia duża impreza związana z klasyczną motoryzacją, która od lipca odbywa się w Powiecie Gdańskim.

- Nie spodziewajcie się pieczonego dzika, nie spodziewajcie się rejsu promem. Jedyne czego możecie się spodziewać to fajnie spędzona sobota, wymagająca trasa i szereg zadań - reklamują przedsięwzięcie przedstawiciele Automobilklubu Morskiego.

Klub przygotował nagrody. Będzie też poczęstunek na trasie. Wpisowe tak jak sama nazwa mówi to 10 zł dla członków AKM. Załogi spoza klubu płacą 30 zł. Dziś już wiadomo, że wśród 44 załóg na starcie „Rajdu za Dychę”, stanie między między innymi kultowy VW Bulik, Warszawa 223, Alfa Romeo Giulia 1300, Seat 850, Ford Taunus Coupe, Peugeot 505 ambulans, kilka VW Golfów Cabrio. Na faktorii trzeba być najpóźniej o godz 10:00 - o tej godz. odbędzie się odprawa zawodników i przekazanie pakietów i numerów startowych.

 Partnerem imprezy jest CKiS a patronat nad rajdem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel. Patronat medialny: www.strefahistorii.pl i www.polnocna.tv.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: