KS Rycerz pokonuje Rosjan i triumfuje w drugim turnieju ligi rycerzy

W drugim turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich triumfował łódzki KS Rycerz. W finałowej walce Błaszki Warhammer Total War II pokonali gościnnie występujący Zapadnia Baszta, utytułowany zespół z Rosji, kolebki sportowych walk rycerskich. 

Turniej w Błaszkach rozpoczął się od konkurencji 16 vs 16, traktowanych jako rozgrzewka. Starcia 5 vs 5 od początku przebiegały pod dyktando dwóch drużyn - Zapadnia Basta oraz KS Rycerza, obie wygrały swoje grupy i w półfinałowych starciach zmierzyły się odpowiednio z Silesią oraz debiutantami w lidze Warsaw Hunters. 

W walce o trzecie miejsce to właśnie młoda drużyna związana z Centrum Dawnych Sztuk Walk triumfowała. Wsparciem byli z pewnością dwaj wielokrotni reprezentanci kraju Emil Guz oraz Krzysztof Wicher. To oni nadawali ton warszawiakom, którzy okazali się rewelacją imprezy. Finałowe starcie to był już majstersztyk sportowych walk rycerskich. Ostatecznie wygrał KS Rycerz, co było lekkim zaskoczeniem zważając na pozycję Rosjan w tym sporcie. 

Następny turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich odbędzie się 18 listopada w Sieradzu. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: