O historii Fabryki Karabinów na Dolnym Mieście w Gdańsku ustami Opowiadaczy Historii

Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku bardzo serdecznie zapraszają Państwa do udziału w ostatnim w tym roku wykładzie przygotowanym z myślą o wszystkich miłośniczkach i miłośnikach Gdańska, w tym Dolnego Miasta, Przedmieścia i Placu Wałowego w szczególności.

W tym miesiącu ukazał się trzeci z serii nowych subiektywnych przewodników po Dolnym Mieście. Jego tytuł brzmi "Dzielnica fabrycznych kominów". W ramach uzupełnienia tego tematu proponujemy Państwu wykład połączony ze spacerem dotyczący historii Królewskiej Fabryki Karabinów. Do zobaczenia w ostatnią niedzielę października w restauracji "Rzecz Jasna" na ulicy Łąkowej 35/38. Początek spotkania - 13:00.  

Na wszystkie osoby, które tego dnia przyniosą na spotkanie pamiątki związane z Dolnym Miastem albo Placem Wałowym np. zdjęcia lub fotografie czekają drobne niespodzianki. Lokalna inicjatywa dofinansowana została w ramach zadania publicznego "Kompleksowe działania społeczne w obszarach rewitalizacji zatwierdzonych Uchwałą w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gdańsku (Dolne Miasto z Placem Wałowym i Starym Przedmieściem, Orunia, Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Biskupia Górka i Stary Chełm)" współfinansowanego przez Gminę Miasta Gdańska (Biuro Rozwoju Gdańska, Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego).

info+foto: Facebook/Opowiadacze Historii

K. 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: