Masuria dominuje miecz sportowy, na gali PWR błyszczy Krzysztof Olczak

Za nami dzień ze sportowymi walkami rycerskimi w Działdowie. Przez cały dzień trwały zmagania w mieczu sportowym, zaś wieczorem odbyła się gala Profesjonalnych Walk Rycerskich. 

Miecz sportowy, zwany również mieczem miękkim to znana wprawka do pełnokontaktowych walk rycerskich. Przez cały dzień w Działdowie ścierali się zawodnicy Młodzieżowej Ligi Walk Rycerskich. Co ciekawe w szrankach walczyły nawet kilkuletnie dzieci - miecz sportowy jest bowiem bezpieczny i pomaga dzieciom we wszechstronnym rozwoju fizycznym. W całej Polsce pojawiają się bowiem kluby walki, które teraz miały okazję wymienić się doświadczeniami. 

Nie oznacza to jednak, że walki tego typu sprzętem są domeną dzieci i młodzieży. W Działdowie odbyły się się też zmagania w kategorii open. Tą zdominował mistrz świata federacji IMCF w kategorii miecz i tarcza Marcin Waszkielis. Co ciekawe pozostałe miejsca na podium zajęli... wychowankowie Marcina ze stowarzyszenia Masuria. 

Halowe Mistrzostwa Polski w Sportowych Walkach Rycerskich

Wieczór należał do okutych w zbroje rycerzy. Na sali zgaszono lampy i wprowadzono oświetlenie sceniczne. To znak, że nadchodziła gala Profesjonalnych Walk Rycerskich, czyli rycerskiego mma. Zapełnione trybuny pokazywały, że tego typu rozrywka ma swoich fanów i skutecznie poszerzała ofertę kulturalną miasta.

Na kibiców czekały 4 walki - trzy w formacie 1 vs 1 oraz jedna 2 vs 2. Najpierw do ringu trafili Marcin Janiszewski i Mikołaj Brzozowski. To była zdecydowanie najbardziej wyrównana walka, gdzie do końca nie wiadomo było kto wygra. Pierwszą rundę wygrał Mikołaj Brzozowski, ale sędziowie 2 i 3 starcie uznali za wygrane przez Marcina Janiszewskiego i to on został zwycięzcą. 

1vs1 PWR DZIAŁDOWO 04.11.2017 Mikołaj Brzozowski vs Marcin Dentystek Janiszewski

Kolejne starcie to Szymon Szymajda i Piotr Celej. Szymon był debiutantem w formacie PWR, ale podszedł do walki bez kompleksów i zdominował Piotra siłowo. Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo młodemu zawodnikowi KS Rycerz. 

1vs1 DZIAŁDOWO PWR 04.11.2017 Piotr Celej vs Szymon Szymajda

W walce wieczoru zmierzyli się Patryk Sosnowski z Noirakim Kasaim rycerstwa czyli Krzysztofem Olczakiem. Doświadczony zawodnik z Łodzi od początku kontrolował walkę i w trzeciej rundzie pozwolił sobie na fajerwerki, takie jak ciosy obrotowe. Mimo starań Patryka na przełamanie to właśnie Krzysztof odebrał puchar zwycięzcy. 

1vs1 DZIAŁDOWO PWR 04.11.2017 Patryk Sosnowowski vs Krzysztof Ollo Olczak

Deserem była jeszcze walka w formacie 2 vs 2 która zakończyła dzień ze sportowymi walkami rycerskimi w Działdowie. Impreza skutecznie wpisała się w kalendarz kulturalny miasta - frekwencja na gali sportów walki nie będącymi boksem czy mma pokazała, że odpowiednio oprawione walki są świetną rozrywką dla publiki. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: