Rycerze walczyli na gali boksu w Wejherowie

W hali „Elektryka” w Wejherowie odbył się 1 Wejherowski Boxing Show. Rękawice skrzyżowali zdolni pięściarze z regionu i nie tylko. 

Niewielkie gale sportów walki mają zazwyczaj to do siebie, że powstają w odpowiedzi na realne zapotrzebowanie regionu. Tak było również w Wejherowie – pełna sala i efektowne pojedynki spowodowały, że z pewnością odbędzie się kolejna edycja. Niewielkie miasto leżące przy Trójmieście udowodniło, że boks to nie tylko duże miasta. 

Ciekawy był również program artystyczny – zobaczyliśmy pokazy tancerek oraz walkę w formule profesjonalnych walk rycerskich. 

Wejherowski boxing show. Walka Adama Maslaczyka

 

– Formuła Profesjonalnych Walk Rycerskich jest najbliższa takiej jaką znamy z ringów mma czy bosku. Zawodnicy walczą określoną liczbę rund, sędzia zlicza punkty. Uderzenia bronią rzecz jasna najważniejsze, ale można też zadawać ciosy rantem tarczy, kopać czy pięścią, to powoduje, że walka jest niezwykle widowiskowa – mówi Sylwester Koper z projektu wynajmijrycerza.pl, który był sędzią walki. 

Walkę można zobaczyć na facebookowym profilu projektu wynajmijrycerza

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

 

Tagi: