Mikro Design IV Edycja – „Projektowanie dla mikrusów”

Kolejne spotkanie związane z gdyńskim szlakiem modernizmu dotyczyć będzie zabawek, projektów wnętrz i urządzeń zabaw dla dzieci.

Na spotkaniu przekonać się będzie można jak minimalizm, ergonomia, prostota w projektowaniu zabawek, może także przynieść atrakcyjne i ciekawe efekty oraz zaskakujące, wizerunkowe formy. Na wpływu funkcjonalizmu i modernizmu na koncepcje wzornictwa zabawek, od okresu międzywojnia do współczesności, opowiedzą zaproszeni goście – prelegenci, w tym Hubert Bilewicz,  Kasia Wołowska, Olga Obst oraz Radosław Czerniejewski.

Program spotkania:

Wykład  autorski: dr Hubert Bilewicz, Uniwersytet Gdański, Instytut Historii Sztuki, „Z dziejów projektowania zabawek i mebli dla dzieci w Polsce "

Ponadto w ramach spotkania Mikro Design (15:00-17:00) – opowieści o kilku projektach:

Katarzyna Wołowska oraz Aleksandra Trościankowska - architektka, projektantka ze studio MALI, opowie o projektowaniu zabawek dla dzieci i dorosłych pod marką MALI workshop, w tym projektem inspirowanym modernizmem – "Mali Moderniści".  Modernistyczne mebelki dla lalek to pierwszy projekt MALI, którego ideą jest zaznajomienie najmłodszych z klasyką wzornictwa. 

dr Radosław Czerniejewski oraz Karolina Golec Ludwiczak, pracownia CGL – wyjątkowe wnętrza dla dzieci i młodzieży. 

Olga Obst – gdyńska artystka, projektantka, edukatorka dziecięca –  opowie o swoich pamiątkach i gadżetach wykorzystywanych także chętnie przez dzieci do zabawy, których forma oraz idea, bezpośrednio nawiązuje do architektury gdyńskiego modernizmu. 

 

Mikro Design IV Edycja – „Projektowanie dla mikrusów”

Sobota 28 marca, godz. 15:00-17:00

Gdynia InfoBox, sla multimedialna, I piętro, ul. Świętojańska 30

 

Tagi: