Dynamo Cup: KS Rycerz potwierdził, że należy do światowej czołówki

W Moskwie odbył się Dynamo Cup, czyli najbardziej prestiżowy turniej klubowy w sportowych walkach Rycerskich. 

W tym roku w kategorii 5 vs 5, oprócz gospodarzy, przybyły też drużyny z Anglii, Niemczech, Francji, Kanady, Nowej Zelandii, Izraela, Polski, Ukrainy, Czech, i innych krajów. Przez kilkanaście godzin drużyny stawały do walki na dwóch polach. 

Wśród nich były dwa polskie teamy - KS Rycerz z Łodzi oraz Sierotki, które odpadły w grupie. Łodzianie są liderami Polskiej Ligi Walk Rycerskich i wypadli naprawdę świetnie - w grupie wygrali cztery starcia oddając zaledwie jedno. W fazie pucharowej pierwszych rywali również polscy rycerze zdemolowali. Niestety w ćwierćfinale trafili na mocnych Rosjan i odpadli. Sama jednak przynależność do kilku najmocniejszych drużyn na globie jest nobilitująca - u naszych wschodnich sąsiadów wielu zawodników to zawodowcy lub półzawodowcy, zaś "nasi chłopcy" to zapaleńcy, którzy dla nowego sportu poświęcają swój wolny czas. Skład KS Rycerz: Krzysztof Olczak, Sebastian Pabiś, Jakub Trybała, Witold Kwiatosiński, Artur Patalas oraz "najemnicy" Wojciech Gula z Sierotek i Piotr Nowak z Von Massow.

Ostatecznie klasyfikacja męska w kategorii 5 vs 5 wyglądała następująco:  1. miejsce "Medvezhya Pyad" ("Bear Paw") 2. miejsce "Starye Druzya" ("Old Friends") 3. miejsce "Bayard-1". Walki można zobaczyć tutaj: 

Кубок Динамо 2017 (02/12/2017)

W niedzielę transmitowane są walki kobiet. Stream znajdziecie poniżej:

Кубок Динамо 2017 (03/12/2017)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: