Po raz kolejny najlepsi rycerze sportowi będą walczyć w Warszawie

W lutym odbędzie się drugi turniej będący eliminacjami do pojedynkowej kadry Polski. W hali Centrum Dawnych Sztuk Walk zmierzą się najlepsi krajowi zawodnicy, którzy należą również do światowej czołówki. Dowodem tego mogą być złote medale Marcina Waszkielisa i Grzegorza Krasowskiego na mistrzostwach świata federacji IMCF  oraz srebrne Roberta i Krzysztofa Szateckich na imprezie HMB. 

Podczas turnieju zobaczymy  turniej triatlonu rycerskiego (miecz i tarcza, miecz i puklerz, miecz długi) oraz turniej broni drzewcowej. Konkurencje będą przeprowadzone zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Z pewnością więc nie zabraknie emocji oraz widowiskowych pojedynków.

Warsztaty pojedynkowe Rycerskiej Kadry Polski cz I

Turniej odbywa się w formule każdy z każdym. Zwycięzcy tego turnieju ( wszystkie 3 miejsca podium) dostają możliwość walki w fazie finałowej eliminacji w trakcie 3 turnieju eliminacyjnego, którego zwycięzcy wezmą udział w mistrzostwach świata. Po poprzednich zawodach poniżsi zawodnicy już dostali przepustkę do walki w turnieju finałowym i nie muszą (ale mogą) brać udziału w drugim turnieju.

Zwycięzcy pierwszego turnieju:

Triatlon Damski:
1. Agnieszka Lasota
2. Kamila Henkelman
3. Małgorzata Zięblińska

Triatlon Męski:
1. Krzysztof Szatecki
2. Robert Szatecki
3. Grzegorz Krasowski

Broń Drzewcowa Kobiety:
1. Maja Celińska
2. Maja Olczak
3. Małgorzata Zięblińska

Broń Drzewcowa Mężczyźni:
1. Krzysztof Olczak
2. Paweł Karczewski

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: