Dawne wykopaliska na archeoportalu

Od 29 grudnia poprzez stronę www.archeoportal.pl możecie mieć wgląd w kolekcję 1300 archiwalnych diapozytywów dokumentujących badania archeologiczne prowadzone w latach 70-tych na terenie Pomorza Gdańskiego.

 
Proces digitalizacji i udostępniania zbiorów w Muzeum trwa od 2015 roku i ma na celu popularyzację dziedzictwa kulturowego Pomorza szerszej publiczności. 
W katalogu online zamieszczono już zbiór średniowiecznych plakietek pielgrzymich. Na potrzeby tego pierwszego projektu stworzono od podstaw pracownię fotografii i digitalizacji a także uruchomiono system bazodanowy Archeoportal, który posiada narzędzia do zarządzania zabytkami i dokumentacją archeologiczną oraz udostępniania zbiorów online.

 
Zaprezentowana dziś kolekcja została zdigitalizowana dzięki finansowemu wsparciu projektu przez MKIDN z Programu Kultura Cyfrowa. Z kolekcją można zapoznać się na stronie www.archeoportal.pl oraz stronie Muzeum www.archeologia.pl poprzez zakładkę zbiory online. 
(Red.) fot. MAG

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: