Polska Liga Walk Rycerskich w Hali Stulecia. Będą drużyny z zza granicy

Już wkrótce na płycie głównej Hali Stulecia stanie 13 drużyn rycerskich z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, zamieniając ją w pole bitwy w ramach 4. turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Będziemy świadkami brutalnej walki pełnej pasji, która wyłoni zwycięzcę turnieju oraz będą kolejnym krokiem w wybieraniu Rycerskiej Kadry Polski.

Turniej we Wrocławiu będzie czwartymi rozgrywkami Polskiej Ligi Walk Rycerskich sezonu 2017/2018. Po pierwszych trzech zawodach prowadzi KS Rycerz. Pozostałe drużyny jednak nie składają broni i zapowiadają ostrą walkę. Turniej we Wrocławiu odbędzie się 17 lutego w Hali Stulecia. Wstęp jest wolny.

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z sześciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. Niektóre polskie kluby też starają się wystawić drugi skład, by dać młodym zawodnikom szansę zmierzenia się z najlepszymi.

The beauty of medieval combat - Final of PLWR season 2013/2014

Skąd tak duża ilość drużyn zagranicznych w polskiej lidze? Turniej będzie rozgrywkami HMB Bohurt League, czyli odpowiednika rycerskiej Ligii Mistrzów. 

Co ciekawe Polska przystąpiła do konferencji wschodniej – nasi zawodnicy woleli cięższych rywali. 

– Jako że Polska leży w środkowej europie pozwolono nam zadecydować, w której dywizji chcemy walczyć. Po szybkim głosowaniu telefonicznym, niemal jednogłośnie, kapitanowie klubów zadecydowali, że kluby z naszego kraju będą walczyły w dywizji Wschodnioeuropejskiej. Nie odbiera nam to prawa udziału w turniejach innych dywizji ale nie będziemy otrzymywać za nie punktów – relacjonuje Sławomir Smolarczyk, kapitan Rycerskiej Kadry Polski

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: