Urząd sprzedał kamienice na Długim Targu

Agencja Rozwoju Pomorza sprzedała kompleks zabytkowych kamienic przy Długim Targu w Gdańsku. Powstanie tam hotel o wysokim standardzie. Realizacja inwestycji potrwa około trzech lat.

Kamienice przy Długim Targu 1-10 czekały na odpowiedniego inwestora od dekady. Agencja Rozwoju Pomorza, która jest właścicielem nieruchomości, sfinalizowała transakcję ich sprzedaży. - To bardzo ważna, wręcz historyczna chwila dla rozwoju Gdańska, która wpłynie na rozwój prestiżowej części Gdańska. Z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym regionie, rozszerzy ofertę nie tylko hotelową, ale też kulturalną Gdańska - uważa wicemarszałek województwa, Ryszard Świlski.

Kamienice sprzedano za 48,8 mln zł. W ich wnętrzach powstanie wysokiego standardu hotel. Konkurs ofert na sprzedaż, wspólne przedsięwzięcie inwestycyjne lub dzierżawę kompleksu dziesięciu kamienic przy Długim Targu wraz z przylegającym terenem położonym w obrębie ulicy Mieszczańskiej, Ławniczej i Ogarnej, został ogłoszony przez ARP w październiku 2017 r. Za najlepszą, uznano ofertę polskiego inwestora, Hotelsberg sp. z o.o. sp. k. Firma wchodzi w skład grupy Landsberg, która specjalizuje się w produkcji wyrobów stalowych dla budownictwa. Dziś, ten lokalny kapitał wzmocni także branżę turystyczną inwestując w kamienice przy Długim Targu. Inwestor dostosuje je do potrzeb hotelu o wysokim standardzie. Odnowione zostaną elewacje oraz wnętrza, w atrium powstanie dostępna dla mieszkańców i turystów restauracja. Inwestor planuje też uporządkowanie przestrzeni wokół hotelu. Nowy blask zyskają przedproża kamienic i okoliczne ciągi piesze. We wnętrzach hotelu powstaną galerie sztuki, bursztynu, organizowane będą wernisaże. Realizacja inwestycji potrwa około 3 lat.

(Red.) Fot. Urząd Marszałkowski

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: