Tajemnice z muzealnej szkatułki w NMM

To będzie podróż pełna muzealnych niespodzianek, zagadek i tajemnic. 11 marca zapraszamy na pierwszy w tym roku Program dla Rodzin do Spichlerzy na Ołowiance.

Tym razem spotykamy się w siedzibie głównej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - w zabytkowych Spichlerzach. To właśnie tu poukrywane zostały eksponaty z muzealnej szkatułki. Każdy z tych przedmiotów ma określoną historię, którą poznamy podczas spotkania. Naczynia, monety, obrazy, wyposażenie łodzi i statków - te artefakty tworzą opowieść, a drogę do nich pokażą nam tajemnicze znaki i zagadki. Podczas wędrówki przez sale Spichlerzy na Ołowiance dowiemy się między innymi, za co w dawnych czasach płacono "blaszką", czy Gdańskowi groziła powódź i jaki towar w XVIII wieku spełniał rolę "folii bąbelkowej". Poszukamy tajemnych symboli na ozdobnych naczyniach i nauczymy się używać dawnych instrumentów nawigacyjnych.

Zapraszamy na rodzinne poszukiwania!


Zbiórka w holu głównym Spichlerzy na Ołowiance punktualnie o godzinie 11:00.
Potwierdzenia przyjmujemy do 9 marca 2018 r., do godziny 16:00, na adres: k.jezierewska@nmm.pl
Zakup biletów w kasie Spichlerzy lub Ośrodka Kultury Morskiej (20 zł – bilet rodzinny do 5 osób).

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: