Za nami ostatnie eliminacje do pojedynkowej Rycerskiej Kadry Polski

W sobotę na hali Centrum Dawnych Sztuk Walk odbył się turniej eliminacyjny do Rycerskiej Kadry Polski. Startujący w kategoriach indywidualnych zawodnicy i zawodniczki walczyli o możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach świata federacji HMB i IMCF. 

Najbardziej prestiżowy triumf osiągnął Marcin Waszkielis, wielokrotny mistrz świata. Nie miał on jednak łatwego zadania - na drodze stanęli mu bracia Szateccy, niezwykle utytułowani zawodnicy. Konkurencja w której się mierzyli nazywana jest triatlonem rycerskim. Rycerze walczą w nim w trzech rundach - miecz i tarcza, puklerz i tarcza oraz miecz długi. Wszechstronna umiejętność walki jest więc tutaj nie mniej istotna jak przygotowanie motoryczne i siłowe. Konkurencję triatlonu wśród kobiet wygrała Agnieszka Lasota. 

W konkurencji broni drzewcowej mężczyzn wygrał Krzysztof Olczak, bardzo doświadczony zawodnik, który wciąż się rozwija. Kobieca kategoria to triumf Mai Celińskiej, która pokonała swoją imienniczkę i... żonę Krzysztofa. 

Nasi najlepsi zawodnicy będą reprezentować Polskę na majowych MŚ dwóch federacji. Sportowi rycerze wciąż zbierają środki na wyjazd, więcej informacji TUTAJ

fot. archiwalna

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: