KS Rycerz wygrywa w Niepołomicach i całą ligę rycerzy!

Za nami ostatnie rozgrywki sezonu 2017/2018 Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Podobnie jak całe zmagania zwyciężył KSR z Łodzi.

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z pięciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. Niektóre polskie kluby też starają się wystawić drugi skład, by dać młodym zawodnikom szansę zmierzenia się z najlepszymi.

Kolejne turnieje odbywały się pod Gruwaldem, w Błaszkach, Sieradzu, Wrocławiu i w sobotę w Niepołomicach. Na sobotnich rozgrywkach swoją dominację potwierdziła drużyna KS Rycerz z Łodzi, która po raz kolejny wygrała zawody ligowe. Dzięki świetnemu miksowi doświadczonych zawodników z "młodymi wilkami" ekipa ta nie ma sobie równych w lidze. Kolejne miejsca przypadły stołecznej Warsaw Hunters oraz czeskiej Pragua Trolls, finałową czwórkę zamyka klub Niepokorni z Orzesza.

fot. historia.org.pl

Walki można zobaczyć tutaj:

https://youtu.be/A1ml5V861gA 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: