Trzy medale w pierwszym dniu rycerskich mistrzostw!

rycerska kadra polski

Na terenie zamku Santa Severa we Włoszech trwają mistrzostwa świata federacji HMB. W pojedynkach zdobyliśmy dwa srebrne medale oraz brązowy, zaś w walkach 5 vs 5 Polska 2 awansowała do kolejnej rundy.

Pierwszy medal “wpadł” tuż po rozpoczęciu imprezy. W klasycznej kategorii 1 vs 1 Agnieszka Lasota zajęła drugie miejsce. 

Również wśród mężczyzn miecz i tarcza to koncert naszego kadrowicza. Marcin Waszkielis szedł jak burza. Niestety, w pewnym momencie zaczął padać deszcz i nasz zawodnik poślizgnął się podczas walki i odpadł mu element uzbrojenia ochronnego. Po wznowieniu walki finałowej z Rosjaninem odpadł również naramiennik i sędziowie zadecydowali o nokaucie technicznym. Wazkielisowi przypadło więc w udziale srebro, chociaż polski czempion z pewnością miał apetyt na więcej. Rozstrzygnięcie walki finałowej przez sędziów z pewnością odebrało kibicom możliwość oglądania niezwykłego pojedynku, a naszemu reprezentantowi złamania hegemonii Rosjan. 
 

Świetnie poszło też naszej reprezentantce w kategorii miecza długiego. Małgorzata Zięblińska po ciężkich walkach zdobyła brązowy medal! 

Z dobrej strony pokazał się w czwartek też skład Polski 2. Przy wygranych z Czechami, Argentyną i Holandią ulegli tylko Rosjanom i wyszli z grupy do fazy play-off. 

 

Co nas jeszcze czeka w czwartek? Z pewnością najbardziej emocjonujące będą walki 21 vs 21, tzw. kategoria królewska, która będzie już o godzinie 19. Link do streamu znajdziesz poniżej.

Main arena ● Battle of the Nations 2018 ● Live broadcast: day #1

pc

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

 

Tagi: