Jak wygląda archeolog przy pracy? Zrób zdjęcie i wygraj nagrody w muzealnym konkursie

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku ogłasza konkurs fotograficzny „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości". Zdjęcia można przysyłać od 17 lipca do 9 września 2018 r.

Hasło konkursu nawiązuje do wydarzenia Weekend z archeologią. Zagadki przeszłości, które odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 r. na placu przy ul. Rycerskiej w Gdańsku. 

Na czym polega zadanie konkursowe?

Zdjęcie konkursowe powinno przedstawiać wyobrażenie o pracy archeologa. Uczestnicy mają swobodę w interpretowaniu hasła „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości". Technika wykonania jest dowolna. Fotografia konkursowa może być poważna lub zabawna, klasyczna lub wyjątkowo oryginalna. Komisja konkursowa z pewnością doceni pomysłowość i zaangażowanie. Źródłem inspiracji mogą być np. archiwalne zdjęcia z wykopalisk opublikowane w Archeoportalu.

Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedno zdjęcie. Powinno być ono wykonane na tle obiektu zabytkowego. W znalezieniu obiektu pomoże internetowa mapa zabytków. Trzeba jednak pamiętać, że zabytki podlegają ochronie prawnej, nie należy się na nie wdrapywać ani tym bardziej ich niszczyć. Do konkursu dopuszczone zostaną tylko zdjęcia wykonane z poszanowaniem obiektów zabytkowych.

 

Jak można zgłosić zdjęcie do konkursu?

Zdjęcia do konkursu należy przysyłać wyłącznie mailowo na adres: promocja@archeologia.pl, w tytule wiadomości wpisując „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości".

Wiadomość e-mail powinna zawierać:

  • plik ze zdjęciem o maksymalnej wielkości do 10 MB,
  • imię i nazwisko autora zdjęcia,
  • adres e-mail uczestnika konkursu,
  • informację o miejscu, gdzie wykonano zdjęcie, czyli nazwę miejscowości oraz nazwę zabytku widocznego na zdjęciu,
  • w przypadku osoby niepełnoletniej – skan wypełnionej i podpisanej zgody, która stanowi załącznik do regulaminu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca września 2018 r. Nagrodami są gry planszowe oraz książki z autografami znanych pisarzy. Osoby wyróżnione otrzymają dodatkowo karnety bezpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: