Pruszcz Gdański: Wehikuł Czasu kolejny raz na Faktorii Handlowej

Pierwszy weekend sierpnia w Pruszczu Gdańskim to Faktoria Handlowa i kolejna edycja Wehikułu Czasu - czyli zlotu rekonstruorów historycznych od strożytności do XX w. W programie sceny walk, potyczki i pojedynki, inscenizacje wydarzeń II wojny światowej, warsztaty starożytnego garncarstwa i tkactwa, strzelanie z łuku tradycyjnego, tańce szkockie i celtyckie i wiele innych atrakcji.  

Lista grup rekonstrukcyjnych wygląda wyjątkowo ciekawie. Zaprezentują się dla widzów: Przedstawiciel Marine Raiders, USMC Special Forces, Wynajmij Rycerza, Grupa Gotów z Masłomęcza, GRH North Regiment, Pomorskie Muzeum MOtoryzacji I Techniki, SRH Fort, Carrington Serwis, Tobie Polsko, Darek Gałązka i DKW NZ 350, Sobótka, 1 Pułk Strzelców Konnych i Artyleria Józefa księcia Poniatowskiego a także Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG "Trebraruna". obowiązują bilety wstępu. 

info/foto: CKiS w Pruszczu Gdańskim

K. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: