Muzeum Pruszcza otrzymało obraz

Wielki i niezwykle miły dar. Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego i zarazem lokalni patrioci, Państwo Bożena i Marek Torbiccy, postanowili podarować miastu namalowany w 1880 roku, duży obraz niemieckiego malarza, znajdujący się w posiadaniu ich rodziny od ponad pół wieku.
 
- Cieszyliśmy się nim wiele lat. Teraz czas aby stał się częścią innego wnętrza. Ponieważ jest przedstawicielem typowego XIX wiecznego malarstwa mieszczańskiego, wpisuje się idealnie w czasy zamieszkującego niegdyś na Krótkiej 6, dr Wiedemanna, pomyśleliśmy że będzie idealnie pasował do wnętrza remontowanego właśnie podcieniowego dworu – mówi pani Bożena Torbicka.
Wraz z obrazem Państwo Torbiccy przekazali miastu ceramiczny zestaw do mycia i kryształy z przełomu XIX i XX wieku.
- To dar wielkiego serca i poczucia tożsamości z historią miasta, za który serdecznie dziękujemy – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. - Wszystkie te piękne przedmioty trafią z czasem do Muzeum Pruszcza Gdańskiego, którego siedziba ma znajdować się właśnie na Krótkiej 6.
 
(red) Bartosz Gondek

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: