Odyseja Historyczna w Kutnie nie odbędzie się

Smutne wieści dla wszystkich fanów Odysei Historycznej nadeszły z Kutna. W mediach społecznościowych znalazła się informacja Rafała Ambroziaka, jednego z organizatorów imprezy, że w tym roku Odyseja Historyczna  niestety się nie odbędzie. 

Poniżej przytaczamy cały wpis Rafała Ambroziaka z wyjaśnieniami: 

"Nie sądziłem, że kiedykolwiek taki wpis pojawi się na tej stronie, ale niestety … Z ogromnym żalem informujemy, że planowana na lipiec Odyseja Historyczna zostaje odwołana. Powodem, jak pewnie się domyślacie są pieniądze - brak wystarczających środków, aby stworzyć coś, do czego przyzwyczajaliśmy Was przez te dziewięć ostatnich lat naszej działalności. Nie wyobrażamy sobie Odysei bez pojazdów pancernych, inscenizacji, pokazów czy fajnych koncertów. Analizowaliśmy nasz budżet na wszystkie sposoby, ograniczając wydatki do minimum, ale i tak zostajemy „pod kreską”.

Chcieliśmy, aby X Odyseja była co najmniej na takim poziomie jak pozostałe edycje. Jednak z uwagi na ograniczone środki, mimo wsparcia urzędów i instytucji oraz właścicieli dworku w Malinie, nie jesteśmy w stanie zrealizować większej części planu. Nie chcemy by X edycja była ledwie wspomnieniem tego, co działo się w poprzednich latach.

Dlatego podjęliśmy tę trudną dla nas decyzję mając nadzieję, że w przyszłym roku wszystko uda się idealnie.

Wszystkich przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zdajemy sobie sprawę, że „zamieszaliśmy” w Waszych planach i harmonogramach, ale prosimy o zrozumienie.

Pozdrawiam w imieniu całego Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37

Rafał Ambroziak"

To spora strata w kalendarzu imprez rekonstrukcyjnych. Miejsmy nadzieję, że tylko czasowo znika z kalendarza jedna z nielicznych imprez, które łączyły w jednym miejscu niemal wszystkie odtwarzane epoki. Trzymamy kciuki za przyszły rok i niecierpliwie czekamy.

info/mat.prasowy

foto: Bartosz Gondek 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: