Lech Trawicki nowym dyrektorem muzeum w Elblągu

Lech Trawicki z Trójmiasta archeolog, muzealnik, związany z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni od dziś pełni obowiązki dyrektora Muzeum Arechologiczno-Historycznego w Elblągu. Zastąpił na stanowisku Marię Kasprzycką, która w tym roku, po 15 latach pożegnała się z tą instytucją.

Lech Trawicki został nowym dyrektorem Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu. Prezydent Witold Wróblewski powierzył mu tę funkcję na okres trzech lat.

Lech Trawicki jest magistrem archeologii - specjalność archeologia podwodna, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na tej uczelni ukończył również Studia Podyplomowe: Studium Konserwacji Zabytków Metalowych.

Nowy dyrektor posiada bardzo bogate doświadczenie zawodowe. Był między innymi zastępcą dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, redaktorem wydawnictw naukowych, kierownikiem Działu Opracowań Muzealiów, czy kustoszem tej instytucji. Przez ostatnie dwa lata Lech Trawicki pracował w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska/Muzeum Gdańska, jako kierownik oddziału Kuźni Wodnej w Oliwie. W latach 2006-1997 był pracownikiem Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Przez wiele lat wykonywał również prace archeologiczne lądowe i podwodne, roboty podwodne i prace konserwatorskie między innymi przy zabytkach wielkogabarytowych, elewacjach budynków, zabytkach metalowych i związanych z historią techniki.

Jest autorem wielu publikacji i wystaw o charakterze krajowym i międzynarodowym. W swojej karierze wielokrotnie uczestniczył w sympozjach i konferencjach naukowych, podczas których między innymi prezentował swój dotychczasowy dorobek z pracy archeologicznej.

Prowadzi również działalność społeczną. Od 2017 roku jest w Radzie Fundacji im. Adama Werki. W 2013 roku został odznaczony Medalem Za Zasługi dla Marynarki Wojennej przyznanym przez Dowódcę MW.

info/foto: Urząd MIejski w Elblągu

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: