Lipiec w Muzeum Regionalnym w Szczecinku

Muzeum Regionalne w Szczecinku przygotowało ciekawą ofertę na lipiec. 3 lipca zapraszone są dzieci na wakacje w Muzeum. W tym roku zajęcia w plenerze odbywają się pod hasłem „Spacerkiem po starym Szczecinku”. Zajęcia są bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Więcej informacji pod nr 94 37 409 77.

11 lipca o 17:00 zostanie otwarta nowa wystawa „Kuchennymi drzwiami” opowiadającej o służbie domowej. Zajrzymy do służbówki, kuchni, pralni i spojrzymy pokoje państwa. Zobaczymy stroje służbowe, narzędzia pracy i przedmioty osobiste pokojówek, kucharek, posługaczek i służących. Wystawę można będzie oglądać do 22 września.

Wystawie towarzyszy wykład Joanny Kuciel-Frydryszak, autorki książki „Służące do wszystkiego”. Książkę będzie można kupić w trakcie wernisażu w promocyjnej cenie.

Wystawa ze zbiorów: Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Okręgowego w Pile, Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum w Koszalinie.

20 lipca odbędzie się coroczny Piknik Księżnej Jadwigi. O 11:00 przestawienie plenerowe „Cztery mile za piec” teatru Władca Lalek, następnie czekają warsztaty lepienia w glinie i malowanie twarzy. 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: