W elbląskim muzeum zapraszają na lemoniadę do sióstr Horn

W letnie wtorki (co drugi tydzień) pasjonaci historii Elbląga mogą liczyć na popołudniową lemoniadę do sióstr Horn – bohaterek najnowszej wystawy czasowej w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Spotkania rozpoczynają się o 17:00. 

Na kolejnych spotkaniach wakacyjnego cyklu można przenieść się do Elbląga końca XIX w., gdzie lata bywały równie upalne jak dziś, na przedprożach kamienic kwitły na różowo oleandry, wspominane po latach z sentymentem przez Margarete Wernick, z domu Horn. Ich oszałamiający zapach napełniał zatęchłe nieraz ulice, a błękit nieba nad dachami przypominał Margarete śródziemnomorski lazur.

Podczas spotkań można zgłębić sekrety „Domu pod Wielbłądem” – jednej z najbardziej charakterystycznych elbląskich kamienic, poznać radości i smutki życia codziennego rodziny adwokata Carla Horna, a zwłaszcza jego trzech nieprzeciętnych i utalentowanych córek – Margarete, Anny i Gertrud. Poza tym będzie można dowiedzieć się m. in. czym groziły zakochanym parkom spotkania tête-à-tête przy fontannie w ogrodzie Kasyna (dzisiejszy „Park Planty”) oraz co wspólnego ma dzwon z …. praniem. Będzie można także bawić się lalkami.

Spotkania będą się odbywały w co drugi wtorek – przy sprzyjającej pogodzie - w zacisznym i zielonym zakątku muzealnego dziedzińca. Warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej – zgodnie z duchem epoki mile widziane kapelusze i parasolki, własne kocyków, napoje chłodzące zapewni Muzeum. W razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione do wnętrza.

Terminy spotkań: 9.07. godz. 17.00, 23.07. godz. 17.00, 6.08. godz. 17.00, 20.08. godz.17.00, 3.09. godz.17.00

info/foto: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: