Jak ugryźć złote jabłko, czyli gry i zabawy dworskie w Narodowym Muzeum Morskim

Jak strzelić królewskiego gola czy pas służy do pasowania na rycerza i jakie są zadania damy dworu? 22 września 2019 roku zapraszamy do Spichlerzy na Ołowiance na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z cyklu Program dla Rodzin.
 
- Tym razem przeniesiemy się do głównej siedziby Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM - W historycznym otoczeniu wcielimy się w postaci z królewskiego dworu – rycerzy, piękne dwórki, a nawet… króla lub błazna!
 
Podczas „Programu dla Rodzin” w Spichlerzach na Ołowiance będzie można poznać dawne gry i zabawy, ułożyć opowieść o Czarnym Rycerzu i rozegrać... dworski mecz. Na zajęciach edukatorzy opowiedzą o paru ciekawostkach, zapomnianych średniowiecznych zwyczajach, a podczas uroczystego pasowania na rycerzy i damy będzie można dorobić się śmiesznych przydomków. Będzie się można dowiedzieć również w praktyce, jak dworzanie umilali sobie czas podczas ciężkich zim i gorących letnich dni.
 
Informacje praktyczne:
22.09.2019
Spichlerze na Ołowiance, godzina 11:00
Dzieci w wieku 5-8 lat, z opiekunami
Bilet (grupowy, do 5 osób) - 20 zł
Zgłoszenia do 20.09, na adres: k.jezierewska@nmm.pl
 
info/foto: NMM

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: