Bentley przywraca do życia model 4 1/2 litre Blower

Miejsce ma rzecz niezwykła, bo jeszcze nie było w historii motoryzacji takiego zabiegu, by przywrócić do życia model, który fabrykę opuszczał 90 lat temu. Mogli to zrobić tylko Anglicy i co? Robią! Powstanie dwanaście nowych Bentleyów "Blower", które mają być hołdem dla dwunastu wyścigów, w których rywalizowała pierwotna eskadra czterech dmuchaw. Fabrycznie nowe zabytki, będą jeżdzić w przedwojennej serii wyścigów.

„Dwanaście nowych Blowerów będzie nie tylko hołdem dla naszego dziedzictwa, ale będzie świętem wyjątkowych umiejętności naszych rzemieślników z Mulliner. To nowe wyzwanie dla Bentleya, ale po sukcesie niedawnej renowacji naszego jedynego w swoim rodzaju Corniche z 1939 roku, chcieliśmy pójść o krok dalej i zrobić coś jeszcze bardziej wyjątkowego. Dwunastu szczęśliwych klientów wkrótce będzie miało możliwość kupić to wyjątkowe aut stworzone w hołdzie dla historii firmy Bentley. ” – powiedział na Salon Privé Concours d'Elegance, Adrian Hallmark szef Bentleya.

Nowe "stare" Bentleye będą w 100 procentach zgodne ze swoim pierwowzorem. Jeden z oryginalnych egzemplarzy z lat 20. zostanie rozebrany "na śrubki" a jego poszczególne elementy zostaną zeskanowane w technice 3D, powstanie przy tym kompletny cyfrowy model Bentleya. Potem, przy akompaniamencie oryginalnych form i narzędzi z epoki powstanie 12 kompletów części, które zostaną zmontowane w pojazdy. Repliki mają być niemal identyczne pod kątem mechanicznym. Na pokładzie pojawi się jednak kilka ukrytych zmian zwiazanych ze współczesnymi wymogami bezpieczeństwa.

Bch, zdj. Bentley, Info: Bentley

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: