Piersi są najważniejsze? Narodowe Muzeum Morskie potwierdza

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Nowa akcja Narodowego Muzeum Morskiego zdaje się potwierdzać ten pogląd. O tym, że najważniejsze jest zdrowie, a regularne badania piersi mogą uratować życie, placówka przypomina wykorzystując Nereidę z obrazu Wojciecha. 

Weiss uwielbiał kobiety i pięknie je malował. Jego Nereida – jedna z bohaterek nowej wystawy czasowej ma uważne, zmysłowe spojrzenie, żółtą spódniczkę i niebieskie korale na szyi. Opis obrazu sugeruje, że uwagę widza przyciągać ma intensywna kolorystyka dzieła oraz zarys morza w tle. Jednak tym, co wzbudza prawdziwe zainteresowanie jest...biust dziewczyny.

W związku z "Różowym październikiem" muzeum rozpoczyna akcję: "PinkWeiss". W każdą sobotę, trzydzieści pierwszych pań, które odwiedzi muzeum, dostanie w prezencie notes z wizerunkiem kobiety. Akcja rozpoczyna się 5 października od Spichlerzy na Ołowiance, gdzie w Galerii Morskiej mieści się wystawa "Dwa morza Wojciecha Weissa" i czeka na zwiedzających piękna Nereida.

Następny będzie Ośrodek Kultury Morskiej (12 października), gdzie do zakupionego biletu każda pani dostanie notatnik. W Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków w Tczewie notatnik będzie można odebrać 19 i 20 października, a na Darze Pomorza i w helskim Muzeum Rybołówstwa – 26 października.

info/foto: NMM

 

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: