Promocja książki o cmentarzysku w Ciepłem już wkrótce

Cmentarzysko w Ciepłem należy do najważniejszych stanowisk sepulkralnych z okresu wczesnego średniowiecza na ziemiach polskich. Pierwszym słowem, jakie nasuwa się przy próbie scharakteryzowania tej nekropoli, jest „bogactwo”. Bogactwo grobów, bogactwo realizowanych badań i analiz, wreszcie – bogactwo wiedzy, które pozwoliło stworzyć monografię na wysokim poziomie.

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na promocję książki „Ciepłe. Elitarna nekropola wczesnośredniowieczna na Pomorzu Wschodnim” pod red. dra Sławomira Wadyla. Będzie to całodniowe wydarzenie, które rozpocznie się konferencją naukową z udziałem wybitnych prelegentów. 16 stycznia od godziny 10:00 będzie można stopniowo poznawać wszystkie tajemnice cmentarzyska. 

Po konferencji, ok. godz. 16: 30 nastąpi otwarcie wystawy. Organizator zapowiada efektowną niespodziankę z pogranicza rekonstrukcji historycznej i teatru…

info/foto: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: