Istny Meksyk w Muzeum Narodowym w Gdańsku

W Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku 23 lutego o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie z podróżniczką Anetą Paluszkiewicz, podczas którego będzie można zapoznać się z jej fotorelacją z wyprawy do Meksyku.   

Dzika dżungla, piękne wodospady i jeziora, majańskie piramidy, miejsca mocy, szamani i medycyna Indian, klimatyczne miasteczka, natura, ludzie i zwierzęta. Były plany bez oczekiwań, historie jak z filmu, procesy wewnątrz i na zewnątrz, gdyż była to podróż również w głąb siebie. - przyznaje Aneta Paluszkiewicz.

Podróżniczka opowie o wrażeniach, emocjach i doświadczaniu, wspomnieniach, które rozbrzmiewają do dziś, poznanych ludziach, miejscach i zwyczajach. Seria zdjęć podróżniczych nosi tytuł „W obiektywie serca”. Jak przyznaje artystka, nie tworzy sztuki poprzez fotografię, tylko odtwarza to co i jak widzi. A widzi piękny, inspirujący, magiczny i wpierający świat, naturę, zwierzęta i ludzi, którzy go wzbogacają swoją obecnością. Gdyż w swojej istocie jesteśmy doskonali, tak jak doskonały jest piękny słoneczny dzień, burzowe pochmurne niebo.

Aneta Paluszkiewicz – menadżerka w Akademii Świadomego Człowieka w Gdańsku, nauczycielka Jogi Kundalini, instruktorka terapii przez sztukę, pasjonatka podróży, miłośniczka fotografii, wolontariuszka w hospicjach, kolekcjonerka dobrych chwil oraz drobnych radości, celebrująca życie takim jakie jest.

Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku / Oddział Etnografii, ul. Cystersów 19, 80-806 Gdańsk
Termin: 23 lutego 2020 r., godz. 14.00
Wstęp: 1 zł

info/foto: Muzeum Narodowe w Gdańsku/Aneta Paluszkiewicz

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: