Dziś premiera trzeciego cyklu Ostatni mówią w Trąbkach Wielkich

Ci którzy się tu urodzili i mieszkali przez całe życie i Ci, którzy przybyli tuż po wojnie - Polacy i Niemcy. Katolicy i protestanci. Sąsiedzi. Razem odnajdowali się w trudnej, powojennej rzeczywistości w niezwykłej przestrzeni, jaką jest Gmina Trąbki Wielkie leżąca na styku kilku kultur i regionów. Już dziś o 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbędzie się premiera trzeciego sezonu notacji historycznych: "Ostatni mówią w Trąbkach Wielkich"
 
To o nich opowiada cykl filmów "Ostatni mówią w Trąbkach Wielkich". Premiera pierwszych pięciu odcinków odbyła się w dniu 1 grudnia 2017 roku. Wystąpili w nich: Agnieszka i Helena Kinder z Trąbek Wielkich, Gertruda Goyke z Postołowa,
Rozalia Konieczna z Sobowidza, Jadwiga i Paweł Schützmann z Granicznej Wsi oraz Bronisław Marszałek z Rościszewa.
 
Rok później, 6 października odbyła sie premiera kolejnych czterech odcinków, których bohaterami byli: Władysław Gajęcki z Domachowa, Mieczysława Stosio z Mierzeszyna, Helena Gordon z Warcza oraz Agata Halba z Trąbek Wielkich.
 
Teraz nadeszła kolej na kolejne cztery części. Dziś o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej W Trąbkach Wielkich poznamy kolejnych bohaterów cyklu. Będą to: Krystyna Idem z Sobowidza, Janina Danuta Gołaszewska – Sieczko z Kłodawy, Stanisław Landowski z Kłodawy, Benedykt Brandt z Gołębiewa Wielkiego.
Poznamy kolejne historie z czasów przedwojennych, wojennych i powojennych. I zachowamy je w pamięci dla tych, którzy przyjdą po nas. Cykl notacji "Ostatni mówią w Trąbkach Wielkich" to niespotykanego rodzaju dokument historyczny, realizowany przez Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola oraz historyków i dziennikarzy redakcji www.polnocna.tv oraz www.strefahistorii.pl w składzie: Aneta Duraj, Bartosz Gondek, Karolina Łucja Białke, Paulina Kucina, Maciej Michałowski. Trzeba posłuchać. Trzeba zobaczyć. Trzeba zapamiętać. 
 
red.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: