Szpital w Starogardzie Gdańskim: Ważna data w kalendarzu

Dziś zostanie oddany do użytku nowy szpital powiatowy w Starogardzie Gdańskim. Jego budowę rozpoczęto w 1969 roku, a generalnym wykonawcą było Gdańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Miejskiego. 6-kondygnacyjny gmach, usytuowany za miastem, mieści 360 łóżek w salach od 2- do 6-osobowych. W nowym budynku, oprócz dotychczasowych oddziałów interny, chirurgii, położnictwa z ginekologią i pediatrii znajdują się nowe - okulistyka i laryngologia. Szpital jest też dobrze wyposażony w aparaturę diagnostyczną, rozbudowane zostało zaplecze diagnostyczno-terapeutyczne z kilkoma salami operacyjnymi i zabiegowymi - tak 30 kwietnia 1974 roku informowały lokalne gazety.

Ówczesny szpital, który dziś nosi nazwę Kociewskie Centrum Zdrowia został okrzyknięty najokazalszym szpitalem powiatowym w województwie. Na 12-hektarowym terenie dawnej prochowni powstał kompleks obiektów. Pomyślano bowiem również o bogatym zapleczu socjalnym - prócz dwóch bloków z 54 mieszkaniami, na terenie szpitalnym miały znaleźć się również przedszkole i żłobek przeznaczony dla dzieci pracowników. Pomyślano także o takim szczególe jak własna pętla autobusowa przed bramą szpitalną wraz z dogodną drogą dojazdową.

info/foto: Fb/Kociewskie Centrum Zdrowia

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: