Muzea wracają do życia

Coraz więcej muzeów otwiera drzwi dla zwiedzających. Coraz więcej informuje o tym w sieci, ponieważ osoby zainteresowane nie bardzo o tym wiedzą.

- Kochani Zwiedzający już jesteśmy otwarci! - pisze na swoich stronach Muzeum Regionalne w Szczecinku. Oczywiście są pewne zmiany. Przy wejściu trzeba zdezynfekować ręce. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach a w placówce w tym samym czasie może być 25 osób zwiedzających.

Muzealnicy ze Szczecinka proszą o zachowanie odstępu między zwiedzającymi. Placówka pracuje od poniedziałku do piątku (w poniedziałek też można zwiedzać). W czwartki można zwiedzać do godziny 18:00 w inne dni tygodnia do 16:00. Wejść należy na 30 min. przed zamknięciem. Piątek pozostaje dniem wizyt bezpłatnych. W weekendy muzeum będzie nieczynne. Gości zaprasza także, już od 9 maja, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Tutaj także wprowadzono specjalne środki ostrożności. Muzeum czynne jest codziennie od 10 do 15.30. Poniedziałek to dzień zamknięty. We wtorek zwiedzamy muzeum bezpłatnie. Działalność wznowiło także Muzeum im J. G. Herdera na zamku w Morągu. Także tutaj, zwiedzając galerie pełne obrazów flamandzich mistrzów, musimy pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Zgodnie z wymogami niezbędne są maseczki, dezynfekcja rąk, pomiar temperatury i zachowanie dystansu. Muzeum ma także nowe godziny pracy. Takie same zasady obowiązują na pruszczańskiej Faktorii, która zaprasza już od wtorku!

 

(Red.) BG, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl, foto: Muzeum Regionalne w Szczecinku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: