Soboty z rekonstruktorami na sopockim grodzisku

Historia na Grodzisku ożywa! Wprawdzie nie można organizować dużych imprez plenerowych (ograniczenia reżimu sanitarnego), ale zapraszamy na mniejsze wydarzenia. W dwie kolejne soboty – 13 i 20 czerwca – na Grodzisku pojawią się rekonstruktorzy historyczni. Każdy, kto tego dnia przyjdzie zwiedzać skansen – w godz. 9.00-17.00 – będzie mógł skorzystać z dodatkowej atrakcji i zobaczyć, jak „aktorzy żywej historii” odtwarzają życie codzienne sprzed wieków. Wstęp jest wolny.

Motywy przewodnie: „Indianie na Grodzisku” (13 czerwca) oraz „Przywitanie lata” (20 czerwca)

Wydarzenia nie mają programów rozpisanych na godziny. Rekonstruktorzy będą po prostu obecni na Grodzisku. Ubrani w stroje z epoki będą wykonywali różne zajęcia związane z dawnymi rzemiosłami i innymi aspektami życia dawnej ludności.

Taka forma wydarzeń (bez prelekcji i dużych pokazów) wynika z wytycznych sanepidu i troski o zdrowie publiczne. Jednocześnie na Grodzisku może przebywać maksymalnie 40 osób zwiedzających. Do czasu odwołania epidemii obowiązuje specjalny regulamin zwiedzania. 

Wszystkich tych, którzy nie będą mogli przyjść, Grodzisko zaprasza do Internetu. Szczególnej uwadze poleca cykl transmisji wideo na fanpage’u Skansen Archeologiczny - Grodzisko w Sopocie. Będzie tam można zobaczyć na żywo pracę rzemieślników oraz najciekawsze momenty rekonstrukcji.

W soboty wejście na Grodzisko w Sopocie jest bezpłatne. Ostatni zwiedzający wpuszczani są o godz. 16.30.

info/foto/MAG/Sopot.pl

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: