Wakacje 2020 w Narodowym Muzeum Morskim

W lipcu i w sierpniu 2020 roku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, Narodowe Muzeum Morskie zaprasza najmłodszych gości do odwiedzenia naszych muzealnych oddziałów!


- W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, zrezygnowaliśmy ze standardowej oferty wakacyjnej – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM – Aby wynagrodzić naszym najmłodszym zwiedzającym brak warsztatów czy zajęć plastycznych, przygotowaliśmy kilka atrakcji, które towarzyszą zwiedzaniu naszych wystaw. Nasi goście będą mogli rozwiązywać zagadki i wziąć udział w grach specjalnie przygotowanych przez Dział Edukacji na wakacje.

W gdańskim kompleksie muzealnym: Ośrodku Kultury Morskiej, w Żurawiu, w Spichlerzach na Ołowiance oraz na Sołdku, w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz w tczewskim Muzeum Wisły i CKWS w Tczewie goście dostaną od opiekuna ekspozycji „książeczki” – z wakacyjną muzealną drogą zwiedzania. Są tam zagadki, rebusy, łamigłówki, dzięki którym najmłodsi goście sami, lub w towarzystwie starszych osób jeszcze lepiej mogą poznać nasze muzeum.

W Spichlerzach na Ołowiance na dzieci czeka podróż po wielkoformatowej mapie "Z Torunia nad morze", a także rozwiązywanie zagadek związanych z II Rzeczpospolitą i wakacjami nad morzem oraz życiem w dawnym porcie gdańskim. Na statku muzeum "Sołdek" wybierzemy się śladem załogi legendarnego rudowęglowca w ramach ścieżki edukacyjnej. W Ośrodku Kultury Morskiej - na wystawie "Łodzie ludów świata" - odkrywców ciekawych tajemnic nauki czekają ukryte wskazówki i zadania. W Tczewie – w Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków - podczas rozwiązywania zagadek z książeczek edukacyjnych, dowiecie się, że wakacje mogą być fascynujące zarówno nad Wisłą, jak i w egzotycznych zakątkach naszej planety. W Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich na chętnych czeka gra terenowa o tradycyjnym rybołówstwie. Zwiedzający mogą też nauczyć się wiązać węzły żeglarskie!

info/foto: NMM

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: