Zbuduj wodociąg w średniowiecznym Grudziądzu - czyli uniwerek wypuścił grę komputerową

Wydział historyczny Uniwerytetu Gdańskiego znowu wziął się za grę. W efekcie powstał "Waterworks!" , czyli bezpłatna komputerowa gra strategiczna, opowiadająca o dawnym systemie doprowadzania wody do Grudziądza.


Pomysł jest efektem kolejnej współpracy dra Wacława Kulczykowskiego z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mateusza "scriptwelder’a" Sokalszczuka. Gra powstała na bazie wyników badań historyczno-archeologicznych prowadzonych przez dra Wacława Kulczykowskiego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego i jest finansowana ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na Działalność Upowszechniającą Naukę.
– Gracz jest odpowiedzialny za zaopatrzenie średniowiecznego miasta w wodę i musi wykorzystać swoje umiejętności, aby zadbać o to, by w każdym domu była wystarczająca ilość wody. Zatrudnia nosiwodów, rozbudowuje sieć wodociągów, rozwija technologie i stosuje nowe wynalazki – wyjaśnia dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG.
Jest to druga bezpłatna i internetowa gra naukowa, która została przygotowana dzięki współpracy dr Wacława Kulczykowskiego oraz Mateusza Sokalszczuka. W 2015 r. stworzyli grę „Excavate!” bazującą na badaniach wykopaliskowych prowadzonych na terenie zniszczonego, XVII-wiecznego cmentarza ewangelickiego w Nowym Monasterzysku (gm. Młynary). Gra ta spotkała się z pozytywnym odbiorem graczy z całego świata (blisko milion odsłon), była prezentowana na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w czeskiej Jihlavie, a także zwróciła uwagę wielu krajowych mediów.

Klikaj i buduj wodąciągi :) 

https://scriptwelder.itch.io/waterworks?fbclid=IwAR3u8kP-sQH1q1kUYw8Ksh5e6wLSbhR0CXkOC5EikrIso6QRgi3dEa-pUyA

info/foto: UG

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: