Zabytkowy Rajd Krajoznawczy już wkrótce

Jako portal strefahistorii.pl bardzo gorąco zapraszamy na pierwszą edycję "Zabytkowego Rajdu Krajoznawczego" po Żuławach Gdańskich - impreza odbędzie się już 12 września.
 
Tego typu imprezy od lat cieszą się sporym powodzeniem, ta będzie się rozgrywać na malowniczych Kaszubach i Żuławach Wiślanych - z tym wyjątkiem, że tym razem jest to wyłącznie impreza dla aut zabytkowych.
 
Spotkanie się w gronie pasjonatów starych samochodów to świetny pomysł i spędzenie fenomenalnie soboty wyśmienicie się bawiąc i poznając piękne tereny gmin Cedry Wielkie, Suchy Dąb i Pruszcza Gdańskiego. 
 
W tym rajdzie nie chodzi o ściganie się na czas. Chcemy pokazać Wam piękno Żuław, przy okazji serwując sporą dawkę dobrej zabawy. Często przejeżdżając przez małe miejscowości nie zastanawiamy się nawet jak ciekawe miejsca i tajemnice potrafią skrywać.
Trasa podzielona jest na kilka etapów, a jej łączna długość to około 100 km. Przebieg trasy nie jest znany uczestnikom rajdu – będziecie poznawać go stopniowo, podążając za wskazówkami z itinerera rajdowego. To swego rodzaju przewodnik stopniowo kierujący Was ku mecie. Ale to nie jedyna jego funkcja – przybliża Wam również historię i ciekawostki odwiedzanych miejsc oraz zawiera zadania do wykonania.

Poszczególne załogi wypuszczane są na trasę co kilka minut, by każda z nich samodzielnie mogła zmierzyć się z postawionymi pytaniami i trudnościami.

O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba punktów z odpowiedzi na pytania oraz to, czy załoga zmieści się w przewidzianym limicie kilometrów (czyli po prostu czy nie zgubi się na trasie).

 
Start: Hala Sportowa w Cedrach Wielkich (Osadników Wojskowych 21, 83-020 Cedry Wielkie)
Meta: Marina Błotnik Regulamin: Uczestników rajdu obowiązuje regulamin imprezy
Załogi: 2 osoby (kierowca + pilot) Wymagania: minimum 20-letnie (żółte tablice widziane będą z podwójną sympatią!)
 
W trakcie rajdu nagrany zostanie pamiątkowy film, a uczestnicy zostaną uwiecznieni na zdjęciach. Zarówno klip, jak i fotografie udostępnimy wszystkim uczestnikom po zakończeniu imprezy.
 
WYMAGANA REJESTRACJA! Zapisy tylko do 06.09.20 do końca dnia!
 
Na imprezę zapraszają: Apetyt na Świat - kameralne wyprawy dla każdego | Gmina Cedry Wielkie | Gmina Suchy Dąb | Automobilklub Morski | Miasto Pruszcz Gdański | polnocna.tv
 
Pytania: Wszelkie pytania: +48 790 380 360 lub FB: Apetyt na Świat
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: