Usłysz muzykę średniowiecza, baroku i renesansu

IV Spotkania Młodych Wykonawców Muzyka średniowiecza, baroku, renesansu. Złożone harmonie, piękne akordy i współbrzmienia. To wszystko w wykonaniu młodych wykonawców czeka na nas już w sobotę 18.04 w kościele św. Mikołaja w Gdańsku.

Podczas koncertu wystąpią cztery formacje specjalizujące się wykonywaniu muzyki dawnej. Zespół fletów prostych Piccolo i Il flauto dolce z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, Pomezania z Malborskiego Centrum Kultury, zespół wokalno- instrumentalny Miraculis oraz zespół wokalny Simultaneo. Formacje posiadają różne doświadczenie sceniczne. Są wśród nich zarówno wykształceni muzycznie profesjonaliści, o dużym stażu, jak i młodzież, dla której sobotni występ będzie pierwszym, poważnym koncertem. Pewne jest jednak, że nie zabraknie muzycznych wrażeń.

Wykonywana muzyka to między innymi twórczość francuzów: Sermisy’ego i Janequina. Tematyka ich utworów to różne oblicza miłości. W akustyce kościoła wielogłosowość ich kompozycji może zabrzmieć nad wyraz ciekawie.

Składy podczas Spotkań Młodych Wykonawców są bardzo różnorodne. Posłuchamy duetu Miraculis (muzycy grający na kopiach instrumentów historycznych, interpretują muzykę dawną na skład kameralny), Simultaneo (zespołu wokalnego pod kierunkiem wykładowcy i dyrygenta Akademii Muzycznej Karola Kisiela, składającego się z 13 profesjonalnych wokalistów, specjalizujących się w wykonywaniu muzyki renesansowej a cappella), a także zespołów młodzieżowych, które także upodobały sobie wykonywanie muzyki z przełomu średniowiecza, renesansu i baroku: Pomezania i Piccolo i Il flauto dolce. Niech stanie się polifonia!

Wstęp jest wolny

Tagi: