Donald Trump zaatakowany przez corgi królowej

Donald Trump nie zalicza ostatnio dobrego czasu. Nie wygrał w wyborach prezydenckich, oskarżono go o prowokowanie ataków na Kapitol, kongres zdecydował o wszczęciu wobec niego po raz drugi procedury impeachmentu. Twitter zablokował prezydentowi Trumpowi konto, Facebook też. Padła także propozycja by wyciąć jego postać z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”, gdzie zagrał niewielki epizod.

Ta fatalna passa w rzeczywistości znalazła swoje odniesienie w jednym z dzieł sztuki, wystawianym niedawno na licytacji w Sopockim Domu Aukcyjnym. Autorem obrazu jest Jacek Pałucha a dzieo pochodzi z roku 2018. Na obrazie Donald Trump jest atakowany przez... corgi królowej Elżbiety II. Temat obrazu jest dość nietypowy, ale swojego kupca znalazł. Obraz wylicytowano za 6 000 złotych. 

Jacek Pałucha Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. W 1993 roku otrzymał dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Pierwszą wystawę indywidualną otworzył z dużym sukcesem w Paryżu. Okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Współpracował m.im. z redakcją "Rzeczpospolita". Był założycielem i liderem zespołów Formacja Nieżywych Schabuff, Furmanka, Superpałka i najeźdźcy z kosmosu. Grał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka "Balanga". Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, USA, Japonii, Kanadzie, Hiszpanii, Holandii, Danii, Francji, Szwajcarii oraz w Polsce.

info/fotoSDA

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: