Zaginione podobozy w Pruszczu Gdańskim

Gdzie dokładnie znajdowały się owiane ponurą sławą podobozy KL Stutthof w Pruszczu i Rusocinie? Przez ostatnie ponad 70 lat zagadka ta elektryzowała historyków, oraz mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i okolic. Wystawa pod tytułem „Zaginione podobozy Pruszcz Gdański – Rusocin” daje na to pytanie w końcu od lat wyczekiwaną odpowiedź.

To efekt współpracy historyków Referatu Ekspozycji i Dziedzictwa Kulturowego Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim z zaprzyjaźnionymi historykami i archeologami z innych instytucji, a także pasjonatami historii II Wojny Światowej, samorządowcami, a także mieszkańcami miasta i gminy. Wystawa „Zaginione podobozy Pruszcz Gdański – Rusocin” otwiera jednocześnie długo oczekiwany, pruszczański sezon wystawienniczy 2021 roku. Oprowadzania kuratorskie będą miały miejsce w sobotę, 15.05. w godzinach 12.00-16.30 oraz w niedzielę 16.05. o tej samej porze. Zapraszamy do Domu Wiedemanna w Pruszczu Gdańskim przy ul. Krótkiej 6. Już wkrótce także więcej informacji na temat zawartości wystawy.

(Red.) fot.  Dawny Pruszcz  Dom Wiedemanna

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: