Moc klasycznych Mercedesów na Pomorzu

BMG Goworowski, She Is Mercedes, MB8, Puck,  Bartosz Gondek, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl
Koniec sierpnia i wrzesień to czas dwóch niezwykłych spotkań z zabytkową motoryzacją spod znaku Mercedesa. Będą to: She is Mercedes i 31 zlot  MB/8 Club Poland.
She is Mercedes to ogólnopolskie spotkanie pań, które kochają stare Mercedesy. W tym roku swoimi pięknymi maszynami zjadą się do Gdyni i Pucka. Zwiedzą też Port Północny a w sobotę, Muzeum Emigracji. O 14.00, właśnie w Sobotę, klasyczne Mercedesy i ich właścicielki zameldują się na rynku w Pucku, gdzie klasyczne samochody i ich odpowiednio wystylizowane właścicielki będzie można podziwiać do godziny 18.00. Potem panie wrócą do bazy rajdu, do Gdyni. Patronem pomorskiej edycji She Is Mercedes jest firma BMG Goworowski.
31 X MB 8
Z kolei w  dniach 16-19 września odbędzie się 31 Zlot MB/8 Club Poland – stowarzyszenia zrzeszającego właścicieli i użytkowników mercedesów W114/115 jak również innych klasyków tej marki. Tym razem właściciele zabytkowych aut spod znaku trójramiennej gwiazdy spotkają się na Kaszubach. Przybyć ma około 30 pojazdów i 100 uczestników Zlotu.
Uczestnicy 31 Zlotu MB/8 Club Poland przyjadą do bazy Zlotu w czwartek 16 września. W piątek 17 września pojazdy wyruszą w około 130-kilometrowy rajd turystyczny, którego trasa będzie wiodła urokliwymi zakątkami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W planach jest również zwiedzanie Dworku Wybickich w Sikorzynie oraz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W sobotę 18 września załogi wyruszą w kierunku Jeziora Wdzydze, gdzie zwiedzać będą Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich.
Zakończenie Zlotu planowane jest w Kościerzynie na niedzielę 19 września, gdzie w okolicach Pomnika Józefa Wybickiego odbędzie się Konkurs Elegancji – prezentacja aut i załóg.
Zlot został objęty honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Pomorskiego i Burmistrza Miasta Kościerzyna.
Więcej informacji na temat programu imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.w114-115.org.pl
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: