Festiwal filmów podwodnych

Miasto Gdynia zaprasza na premierowy Festiwal Filmów Podwodnych, realizowany w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Ideą przeglądu jest zaprezentowanie szerszej publiczności tematyki świata podwodnego , z którym wiąże się coraz większa popularność turystyki nurkowej, wrakowej, oraz niewątpliwe walory przyrodniczo-biologiczne.
 
Nurkowanie jest jedną z najszybciej rosnących dziedzin aktywności, którą pasjonuje się coraz większa rzesza Polaków. Nurkowanie od lat budziło fascynację i strach, pobudzało marzenia zakorzenione w literaturze Juliusza Vernea. Skala popularności nurkowania wzrosła w ostatnich latach w sposób bezprecedensowy w Polsce co ma przełożenie również na zrealizowane pod wodą filmy, od produkcji całkowicie amatorskich-turystycznych, poprzez filmowanie w celach naukowych i edukacyjnych, aż po filmy czysto rozrywkowe w stylu wielkiego kina. 
W trakcie przeglądu zobaczymy filmy kręcone pod wodą przez amatorów a także przez profesjonalistów zajmujących się nurkowaniem na co dzień. Nie zabraknie też pozycji dokumentalnych oraz fabularnej. Pokażemy między innymi tytuły, których nie ma możliwości zobaczenia nigdzie indziej, takie jak: „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kuberskiej, „Deep Love” Jana Matuszyńskiego, czy „Nad Morzem” w reżyserii Pedro Gozalez-Rubio.
Chcemy zaprezentować podwodny świat oczami nurków, naukowców, amatorów. Chcemy przybliżyć jego piękno, ale także pokazać na problemy z tym związane, takie jak bezpieczeństwo czy ekologia.
Przegląd ma charakter całkowicie niekomercyjny i realizowany jest w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Na wszystkie pokazy wstęp wolny. 
FESTIWAL FILMÓW PODWODNYCH 
Gdynia, 24-25 kwiecień 2015 r.
Sala audiowizualna Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 B
24 kwiecień, piątek godz. 17:00 – 20:00
25 kwiecień , sobota, godz. 11:00 – 21:00
Program dostępny na:
www.legendamorska.pl, 
www.facebook.com/legendamorskagdyni
http://www.muzeummw.pl/?412,festiwal-filmow-podwodnych,1
 

Tagi: