Jerzy Kamrowski - otwarcie wystawy w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na otwarcie wystawy poświęconej pamięci Jerzego Kamrowskiego wieloletniemu pracownikowi placówki, autora oprawy graficznej wystaw oraz publikacji. 
 
Wystawa prezentuje wybrane obrazy autorstwa Jerzego Kamrowskiego, projektowane przez niego okładki do publikacji i zaproszenia. Na multimediach dostępne będą zeszyty z archiwaliami: z wycinkami prasowymi zawierającymi informacje o nim oraz artykuły jego autorstwa, potwierdzenia udziału w wystawach krajowych i zagranicznych, skany zaproszeń i projektów. Ponadto wyświetlane będą fragmenty programów telewizyjnych z udziałem Jerzego. 
 

Jerzy Kamrowski (ur. 21.04.1850) w 1973 roku ukończył studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej i na kilka następnych lat związał się z tą uczelnią, podejmując pracę w Instytucie Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Gdańskiej. W roku 1985 rozpoczął pracę w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku na stanowisku Głównego Konserwatora Zabytków. Przez 26 lat włączał się aktywnie w różne przejawy muzealnego życia. Nie tylko przywracał blask zabytkom archeologicznym ale też projektował zaproszenia i okładki wydawanych przez Muzeum książek czy brał udział w przygotowaniach wystaw. Współtworzył również galerię Arche, funkcjonującą w Muzeum na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

Był człowiekiem obdarzonym wieloma zdolnościami i umiejętnościami, choć niewątpliwie jego wielką pasją było malarstwo. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Był również uczestnikiem projektów teatralnych i filmowych, zajmował się krytyką sztuki, uczestniczył w programach telewizyjnych i radiowych, pisał i czytał poezję. Znakomity gawędziarz, wspominany jako znakomity przyjaciel gotowy do pomocy bez oglądania się na czas czy koszty.

 

Wernisaż: 29 kwietnia 2015 roku, o godz. 18:00

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Ul. Mariacka 25/26

 

Wystawa czasowa: 29 kwietnia 2015 – 31 maja 2015

Wstęp na wystawę w cenie biletu uprawniającego do zwiedzania Muzeum.

 

 

Tagi: